top of page

Kalinarští

Kalinarští nejsou ani tak frakce, jako samotná osada. Obyvatelé osady jako radostka a městská rada, farmářský klan Marciů, lovčí a mágové, nejrůznější freelanceři a lóže – všichni tito dělají z osady místo plné života.

 

Tito lidé se zaměřují na to, aby osada prosperovala, byla chráněná a stále mají v jejím okolí co objevovat.

Hra v heslech

volná hra, rozmanitost, budování osady, …

Podnikaví podnikavci

Podnikavci.png

Podnikavá kompanie v Kalinaru jenom vzkvétá – mají pod palcem většinu místního zábavního průmyslu.

Modrou lucernu – nejkulturnější podnik na tři týdny cesty odsud. Hospodu Palivců, ve která odkojila motivací místní domobranu. A oba dva tyto podniky zásobuje jejich vlastní prosperující palírna, ve které vzniká i říční perla mezi pálenkami – řepák.

 

Skupina si snadno vydobyla respekt i jmění a překvapivě se jim daří držet se v mezích zákona. Ale znáte to, říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš… některým věcem je občas potřeba dopomoct.

Hra v heslech

impulzivní, živelní, riskující, oportunisté, miláčci štěstěny, touha uplatnit se, bojeschopní

Dolobaroni

Šlechtická frakce dolobaronů přijela z LSD jako rozhádaná skupina bojující s bratrancem Filoušem o majetek tety Kateřiny. 

 

Nové prostředí jim šlo k duhu – odhalili staré křivdy a díky společně prožitým strastem se stmelili. Dnes táhnou za jeden provaz, jejich doly prosperují a minulost nechali minulostí. Ta ale možná brzy zaklepe na dveře… 

 

​Dolobaroni jsou především učenci mající konexe a rozsáhlé schopnosti v oblasti hutnictví. Mají k dispozici rozsáhlé majetky díky tetě Kateřině i výnosným dolům. V jejich družině je možné potkat nejrůznější zajímavé persony.

Dolobaroni.png

Hra v heslech

objevování, politika, budování, rodinná pospolitost, volitelná rozmanitost skupiny, šlechtický status

Pastýři

Pastyri.png

Pastýři jsou náboženská skupina. Mají své tradice, víru, moudrost a vždy svá stáda dovedou zdárně do cíle. 

 

Jsou již nedílnou součástí komunity, protože se už nesčetněkrát prokázali jako ochránci, průvodci a rádci. Stále kolem nich ale kolují nejrůznější pověsti a lidé k nim chovají úctu s kapkou bázně.

Pastýři jsou opravdoví dříči a jejich vzrůstající věhlas a prosperita jsou právem zasloužené. Ze začátku působili možná odtažitě, ale poslední dobou jim více a více lidí naslouchá.

Hra v heslech

tajemství, uzavřenost, zvyky a rituály, průzkum a výpravy, důraz na role play, atmosférická hra

bottom of page