top of page

Ptáte se nás & my odpovídámeJak bude vypadat hra?

Co máte na Erganu rádi zůstává – sandbox, dungeony, boj i řešení hádanek, skilly a vylepšování postav, volnost v tvorbě charakteru, sběr surovin a výroba, pratchettovský nádech. 

Co jsme vylepšili? Na příběhové linky bude větší důraz – kromě hlavního společného tématu jsme vytvořili skupiny, které vám dají k dispozici další hru a příběh. Primárně skupiny slouží k tomu, aby vám při dlouhém larpu usnadnily roleplay, podpořily spolupráci a určily směr hry. 

Přidáváme tak více atmosféry, různorodosti, bohatší příběh k prozkoumání a prožití, mechaniky budování osady (hra se zdroji).

 


Jak vyplňovat dotazník?

Co nejdříve. Stále je ještě možnost přizpůsobit děj tomu, co byste si chtěli zahrát.

Dotazník není neměnný, budeme spolu vaše odpovědi probírat a postavu ladit – pokud ji nepošlete na poslední chvíli. Cokoli nevíte, nebo vás blokuje, odpovězte jednoduše “nevím”. :) 

 


Jak bude probíhat hra skupin?

Už rok obýváte osadu Kalinar a ta pomalu vzkvétá. Rozdíly mezi loňskými frakcemi se lehce stírají, mnohem lépe se znáte a vznikly mezi vámi vazby i spory. Městská rada se ustálila a nejsou v ní pouze Pupci, ale také jiní důležití obyvatelé osady.

 

Každá ze skupin má stále svého Pupka, který ji na radě zastupuje. Obhajuje její zájmy, podniky a nápady u Radostky.

 

Některé ze skupin jsou rodiny, některé kompanie. Mají společnou minulost a zájmy. Budou spolu trávit velké množství času. Při tvorbě vnitřní dynamiky vám rádi necháme volnou ruku či se zapojíme do její tvorby (připomínáme včasnost nahlášení).

 

Navenek je každá skupina rozpoznatelná – má nějaký jednotící rys, specifickou atmosféru a svoji pověst. To vám usnadní roleplay a ostatní hráči budou zhruba tušit, co od vás očekávat.


Zahraju si i s hráči mimo skupinu?

Ano. Ergan je menší LARP a vzhledem k jeho délce si určitě zahrajete s ostatními. S vlastní skupinou strávíte čas určitě, s ostatními podle preferencí.

bottom of page