top of page

Ptáte se nás & my odpovídámeJak bude vypadat hra?

Co máte na Erganu rádi zůstává – sandbox, dungeony, boj i řešení hádanek, skilly a vylepšování postav, volnost v tvorbě charakteru, sběr surovin a výroba, pratchettovský nádech. 

Co jsme vylepšili? Na příběhové linky bude větší důraz – kromě hlavního společného tématu jsme vytvořili skupiny, které vám dají k dispozici další hru a příběh. Primárně skupiny slouží k tomu, aby vám při dlouhém larpu usnadnily roleplay, podpořily spolupráci a určily směr hry. 

Přidáváme tak více atmosféry, různorodosti, bohatší příběh k prozkoumání a prožití, mechaniky budování osady (hra se zdroji).


Jak vyplňovat dotazník?

Co nejdříve. Stále je ještě možnost přizpůsobit děj tomu, co byste si chtěli zahrát.

Dotazník není neměnný, budeme spolu vaše odpovědi probírat a postavu ladit – pokud ji nepošlete na poslední chvíli. Cokoli nevíte, nebo vás blokuje, odpovězte jednoduše “nevím”. :) 


Jak bude probíhat hra skupin?

Klíčové je, že skupiny NESOUPEŘÍ, nýbrž SPOLUPRACUJÍ. Jste druhá vlna osidlování země nikoho. Přicházíte na území, kde se usadili vaši příbuzní a po cestě jste se s dalšími skupinami už seznámili a často i spřátelili.

Každá skupina má svého Pupka, který ji zastupuje na radě osady. Nebojte se, nespálí to žádné dramatické množství času – je jen potřeba, aby váš Pupek uměl říct pár slov nahlas před ostatními a obhájit vaše zájmy a nápady u Radosty.

Některé ze skupin jsou rodiny, některé kompanie. Mají společnou minulost a zájmy. Budou spolu trávit velké množství času. Při tvorbě vnitřní dynamiky vám rádi necháme volnou ruku či se zapojíme do její tvorby (připomínáme včasnost nahlášení).

Navenek je skupina rozpoznatelná – má nějaký jednotící rys, specifickou atmosféru a svoji pověst. To vám usnadní roleplay a ostatní hráči budou zhruba tušit, co od vás očekávat.


Jak vybrat skupinu?

Ke skupinám je zveřejněno jen málo a je to tak záměrně. Vybírejte hlavně podle pocitu, který ve vás popis zanechal. Takovou atmosféru bude mít vaše skupina během hry. Klíčová slova slouží jako shrnutí směrování skupiny, úvodní část zase napovídá, jak bude vypadat skupinový příběh.


Zahraju si i s hráči mimo skupinu?

Ano. Ergan je menší LARP a vzhledem k jeho délce si určitě zahrajete s ostatními. S vlastní skupinou strávíte čas určitě, s ostatními podle preferencí.

bottom of page