top of page

Sid Záhreb

Měl jsem zrovna službu na bráně, když přišel ten cizinec.
Vypadal drsně. Neměl skoro žádná zavazadla, ale zato bojovou sekyru a tesák. Přes nos se mu táhla jizva a kulhal na pravou nohu. Byla z něj cítit sebejistota. Bál jsem se, že bude dělat problémy, a tak jsem nenápadně mávl na ostatní, aby dávali bacha kdyby něco, ale cizinec na všechny mé dotazy celkem ochotně odpověděl. Jmenuje se prý Sid Záhreb. Je bývalý voják, ale z důvodu zranění nohy byl uvolněn ze služby. Chce si tu na pár dní odpočinout a pokračovat do Egoranu. Zdá se, že peníze má.

 

Poplach mě vytrhl ze sladkého spánku. Popadl jsem meč a polonahej vyběhl na hradby hned za Admirálem. Tam už stál Sid a s ledovým klidem zasekával svou sekyru do hlavy démona co lezl na hradby. Darcecek se bez váhání vrhl na druhého a svým dlouhým mečem mu usekl hlavu. Poslední démon skončil se Sidovou sekyrou v krku a Darceckovým mečem v hrudi. Jeho tělo se bez života skácelo na zem. Po odražení útoku Sid bez slova odešel zpět do krčmy.

 

Další večer se nějaký opilý sedlák začal navážet do Admirála. Nadával mu a dokonce do něj strčil. Bylo vidět jak to v Darceckovi začíná vřít a už už vybuchnout, když se do situace vložil Záhreb. Přitáhl si sedláka a vlepil mu ráznou facku. Zazněla tak, že všichni v krčmě na chvilku ztichli. Poté Sid vyhuboval opilci jako by byl malé dítě. „Urážíš člověka, který tě chrání a nasazuje za tebe a všechny tady svůj život. Dneska v noci jsem na vlastní oči viděl, jak zabil dva démony a zachraňoval všechny zdejší lidi. Kde jsi byl ty? Tebe jsem při tom boji neviděl. Asi ses krčil někde v koutku a brečel jako malá holka, doufaje, že se nepříteli zželí tak ubohého stvoření. Teď děláš siláka. Kde je vděk? Kde je pokora!?“

Sedlák zmateně poslouchal. Tvář mu zčervenala od políčku. Když Sid domluvil, opilý muž se nervózně otočil k Admirálovi. Omluvil se mu a poděkoval za všechno co pro lidi dělá. Pak odešel.

Darcecek přizval Sida aby se s ním napil. Celý večer potom probírali obranu města, strategii boje a výcvik vojáků.

 

Vypadá to, že Záhreb s Admirálem si padli do noty. Konzultují spolu všechny vojenské záležitosti a Záhreb dokonce bere některé hlídky na hradbách. Myslím, že začíná uvažovat, že se tu usadí. Pronajal si lepší pokoj a už s sebou nenosí všechny své věci kamkoli se hne.

 

Sid Záhreb se uchází o místo v městské radě. Myslím že ho Admirál podpoří.

bottom of page