top of page

mistrovství světa tento rok v bílém dvoře

Vobouch pravidla 2016

Základní pravidla

- zbij nepřítele a vyřaď ho na chvíli ze hry

- platné zásahové plochy jsou vše, krom hlavy, genitálií a krku

- hraje se do předem určeného počtu bodů, není to časově omezeno! ( 5 bodů )

- je to sportovní hra, proto se může řvát, radit si, upozorňovat se! I mrtvý můžou reagovat! Slovně!

 

Cíl hry

- dát bod, tím způsobem že dopravíš vobouch do nepřátelského trojúhelníku na protější straně hřiště!

-nasbírat předem určený počet bodů k celkovému vítězství turnaje, dříve než nepřátelský team!

 

Pohyb

- můžeš se pohybovat jakýmkoliv style!

- vobouch se může buď nakopávat nebo rukou posouvat = kutálet, vždy u země.

- platí jakékoliv srážení vobouchu ze vzduchu. Když vobouch letí, kutálí se, můžeš si jej sklepnutím rukou, hlavou nohou čímkoliv zastavit.

- pole je vyznačené, provázkem, přes který se ale můžete herně dostat. Například když vám vyletí vobouch do outu ( mimo hřiště ), tak jej musíte dostat zpět. Za vyhrazeným hřištěm ( provázkem ), jste nezranitelní, ale musíte se pohybovat po všech 4, jsou povolené tlačenice, mačkanice, jakmile se vobouch objeví zpět v poli, smí všichni hráči povstat na dvě končetiny a pokračovat.

 

Smrt

- umíráte, když se vaše životy dostanou na 0!

- smrt se hraje a mrtvý musí spadnout na zem, poté se může okamžitě zvednout a utíkat na respawn!

- mrtvý běhají s rukama na hlavě a neangažují se do vývoje hry ( můžou, ale radit a urgovat svůj team k vítězství )

Postavy v teamu

 

- jsou dvě specifické a jediné role v teamu, zbytek jsou obyčejní běžci!

 

Katapult – předem určená osoba, co má 4 životy, a má speciální schopnost! Může kdykoliv vzít vobouch do obou ruk, zaklonit se a outovím hodem jej vrhnout kam potřebuje. Při toto musí zařvat katapult! Když využije tuto schopnost, tak automaticky umírá!

 

Healer – má pouze 2 životy, je označem healerským rozlišovákem! Jeho výhoda je v tom, že může přidávat životy svým spoluhráčům. Stačí mu jen rozkročit nohy a hráč, který ho podleze, tak má +1 život z5 ( né víc, pouze doléčuje). A nebo může healer podlézt jiného hráče a tak mu doplnit taky život.

 

- nevýhodou healera je to, že když dostane „ jesle“ ( někdo mu nějakým způsobem prostřelí vobouch mezi nohama, kdykoliv ), tak se to oznámí rozhodčímů, který vylosuje jednu ze 4 destiček přikázání! To pak hned zařve a healer musí hrát přikázanou roli! Pokud zemře efekt se ztrácí a jde se hned oživit!

 

Destičky přikázání –

 

Kohout- postižený healer musí začít skákat po jedné noze ( může je střídat ). Je vždy schopen boje. Pro zrušení efektu si musí healer najít dobrovolníka z teamu, který mu skočí na záda a společně sborově zakokrhají, poté je efektu zbaven a může pokračovat!

 

Kráva – postižený healer musí začt spásat trávu, jednou rukou trhá travičku a plnou pusou přežvikuje! Zase může bojovat, ale jen jednou rukou se musí spásat! Osvobození kravičce je dojitel, který k ní poklekne a 3krát podojí kravičku! Kráva při tom musí bučet! Pak je efekt zrušen!

 

Starý dědeček – postižený healer se musí přikrčit ( jakoby povolil záda ), bude tedy přikčený, zase smí bojovat. Při tomto si musí cokoliv klábosit nebo mlaskat, ba tak něco! Vysvobození je jakýkoliv kontakt s vobouchem, po kontaktu se může znovu narovnat, ale musí zařvat „ AU MOJE ZÁDA“!

 

Prase – postižený healer bojuje na kolenou, a minimálně jednou rukou se musí podpírat, osvobozením mu je Honza, který na prase přisedne a společně zachrochtají!

 

 

 

 

bottom of page